Warning: file(http://www.altinoktaonalti.com/catchmeifyoucan.txt): failed to open stream: HTTP request failed! in /home/guzelguzelsoz/public_html/wp-content/themes/modaportalplus/functions.php on line 37

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/guzelguzelsoz/public_html/wp-content/themes/modaportalplus/functions.php on line 39

Uzay yolunda nefes kesici bir macera yaşamak istiyoruz ile ilgili hikaye

Uzay yolunda nefes kesici bir macera yaşamak istiyoruz ile ilgili hikaye
Diğer 4 Şubat 2019 119 defa okundu 0 yorum

Uzay yolunda nefes kesici bir macera yaşamak istiyoruz konulu hikaye

Uzay Yolu

Uzay yolculukları başlayalı 5 yıl olmuştu. İnsanlar uzaya gidiyor ve orada 12 saat geçirip dünyaya geri dönüyorlardı. Bu deneyim internetten canlı olarak yayınlanıyordu. Birçok insan gibi Burak da uzaya gidenleri internetten izliyor, kendisini de orada hayal ediyordu. Burak 10 yaşında zeki bir öğrenciydi. 5 yaşından beri uzay ile ilgili her şeye ilgi duyuyordu. Uzay araçları, astronot oyuncaklar ile başlamıştı ilgisi. Şimdi ise uzay yolculuğu ile ilgili her şeyi alıyor ve izliyordu. Her sene dünyadaki başarılı öğrencilerden oluşan bir grup bu etkinliğe ücretsiz dahil ediliyordu. Burak bu sene başvurmuştu. Neden uzaya gitmek istediğini anlatan bir video çekip göndermişti. Ancak çok da umudu yoktu çünkü sadece 10 çocuk bu maceraya gidebilecekti. Bir gün bir telefon geldi. Nasa’nın Türkiye temsilciliği arıyordu. Burak’ın bu sene uzaya gidecek talihliler arasında olduğunu söylüyorlardı. Burak bunu duyduğunda çok sevindi. Ama önce bu seyahate gidebilmesi için eğitim alması gerektiği söylendi. Bunun üzerine Burak ABD’ye giderek eğitim almaya başladı. Eğitim oldukça zorluydu. Ama Burak için hiç sorun olmuyordu. Çünkü çocukluktan beri hayali yalnızca buydu. Uzun ve zorlu bir eğitimin ardından Burak ve arkadaşları uzay yolculuğuna hazırdı.

Artık o gün gelmişti. Uzay kıyafetlerini giydiler ve uçak benzeri bir araca bindiler. Eskisi gibi büyük roketler kullanılmıyordu. Üst üste iki uçak gibi bir şeydi. İlk uçak belli bir seviyeye kadar mekiği çıkarıyor daha sonra mekiği bıraktığında mekik roketlerini çalıştırıp uzaydaki yörüngesine yerleşiyordu. İlk uçak işini yapmış ve mekiği bırakmıştı. Mekik aniden roketlerini çalıştırdı ve çok güçlü bir şekilde herkesi koltuklarına yapıştırdı. Çok hızlı bir şekilde yukarı doğru gittiler. Sonunda roketler durduğunda dünya masmavi bir top gibi görünüyordu. Yıldızlar hiç görmediği kadar parlaktı. Bir anons geldi ve kemerlerini çıkarabilecekleri söylendiğinde Burak aniden kendisini mekiğin içerisinde asılı şekilde buldu. Tarif edilemez bir duyguydu. Üzerinden sanki bir ağırlık kalkmış gibiydi. Kendini bir yere gitmek için ittiğinde durduramıyordu. Ancak bir yere tutunursa durabiliyordu. O kadar heyecanlı ve mutluydu ki birkaç saat bütün çocuklar yerçekimsiz ortamda oynadı. Yemek saati geldiğinde vakumlu poşetlerin içerisinde yemekler geldi. Yemekten ziyade lapa bir çorbaya benziyordu. Sularını içtiler, bu esnada çocuklardan birisi suyu dışarı sıktığında su damlalar halinde havada kaldı. Herkes su damlaları ile oynamaya başladı. Zamanın nasıl geçtiğini bilmeden orada vakit geçirdiler. Zamanları dolduğunda herkesin yerlerine oturup emniyet kemerleri takmaları istendi. Hepsi yerlerine oturdular ve roket yeniden hareketlendi. Ama yeryüzüne inmek daha güçtü. Mekiğin her yerini alevler kaplamıştı, içerisi ısınmıştı. Oldukça korkutucu olsa da bu durumun normal olduğunu biliyordu. İndiklerinde herkes onları karşılamaya gelmişti.

Burak bu yaşadığı macerayı hiç unutmadı ve yeniden uzaya gidebilmek için bilim adamı olmaya karar verdi. Bu sefer hayali Marsa ilk giden insanlar arasında olmaktı.

Facebook Yorumlar