Warning: file(http://www.altinoktaonalti.com/catchmeifyoucan.txt): failed to open stream: HTTP request failed! in /home/guzelguzelsoz/public_html/wp-content/themes/modaportalplus/functions.php on line 37

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/guzelguzelsoz/public_html/wp-content/themes/modaportalplus/functions.php on line 39

Akdeniz’le Röportaj dinleme metinden yararlanarak defterinize hayali ögeler içeren kısa bir metin yazınız

Akdeniz’le Röportaj dinleme metinden yararlanarak defterinize hayali ögeler içeren kısa bir metin yazınız
Diğer 6 Şubat 2019 174 defa okundu 0 yorum

Akdeniz’le Röportaj dinleme metinden yararlanarak defterinize hayali ögeler içeren kısa bir metin yazınız.

Küçük Su Damlası

Küçük su damlaları birbirlerine sıkıca bağlıydı bu bağ onları bir arada tutuyor, bütün su damlaları hep birlikte Akdeniz’i oluşturuyorlardı. Su damlaları genellikle eğlenceyi severlerdi. Özellikle küçük su damlalarının en büyük eğlencesi kıyıdaki kayalara çarpıp sonra hep birlikte tekrardan denize dönmekti. Aralarındaki sıkı bağ onları yeniden denize döndürüyor olsa da aslında bu oldukça tehlikeliydi. Çünkü sıcaklık aralarındaki bağı kırabilecek yegane güçtü. Eğer bir su damlası çok uzağa giderse sıcaklık onu diğer damlalardan koparır ve gökyüzüne uçurabilirdi. Damlalar bu riskin farkında olsa bile eğlenmek fikri her zaman galip geliyordu. Yine çok sıcak bir yaz günü, küçük su damlaları kayalara vuruyor tekrar dönüyorlardı. Ama küçük su damlası kayaya çarptığında çok uzaklaşmıştı. Bu durumdan tek kurtuluşu bir sonraki dalganın yanına kadar gelebilmesiydi. Eğer dalga yanına kadar gelirse diğer su damlalarına tutunarak yeniden denize dönebilirdi. Küçük su damlası dalgayı beklese de sıcaklık onu yerden kaldırmaya çalışıyordu. Küçük su damlası kumlara sıkı sıkı tutunsa da bir türlü sıcaklığın kendisini havaya kaldırmasını engelleyemiyordu. Küçük su damlasının narin kollarında artık hiç güç kalmadığında kendisini bıraktı. Bir an kendisinin tamamen dağıldığını ve genişlediğini hissetti daha önce hiç böyle hissetmemişti. Küçük su damlası genişledikçe genişliyor bir yandan da gökyüzüne doğru yükseliyordu. Kendisini çok yalnız hissetti kendi vücudunu da göremiyordu. Küçük bedenini bir arada tutmaya çalışıyordu. Yukarı doğru yükseldikçe kendisini biraz daha iyi hissetmeye başladı. Sıcaklık azalmış vücudu yeniden bir araya gelmeye başlamıştı. Yavaş yavaş sıkılaşmaya başladığını hissetti. İlk önce elleri ve ayaklarını gördü ve sonra tüm vücudu yeniden oluştu.

Küçük su damlası daha sonra aniden yanında beliren diğer arkadaşlarını gördü. Onlarda yukarıdalardı ama aralarındaki mesafe fazla olduğu için el ele tutuşamıyorlardı. Yukarı doğru yükseldikçe hava soğumaya başladı. Bütün su damlaları ısınmak için birbirlerine yanaştılar elleri kavuşan su damlaları sarılıyor birlikte kalmaya çalışıyorlardı. Küçük su damlası da elini uzattı ve arkadaşlarına sarıldı. Diğer damlalarda kendilerine sarıldıkça ağırlaşmaya başladılar aniden aşağı doğru düşmeye başladılar. Küçük su damlası çok korkmuştu birbirlerine sıkıca sarıldılar. Yere düştüklerinde hep birlikte aşağı doğru kaymaya ve akmaya başladılar. Bütün damlalar birleşiyor, coşkulu bir şekilde akıyorlardı. Uzun bir süre daha aktıktan sonra küçük su damlası denizi gördü, hızlıca diğer arkadaşlarının yanına gitti.

Artık bir şeyi anlamıştı kendisi yok olmuyordu, sadece başka şekillere giriyordu. Bu fikir onu çok mutlu etti. Bir sonraki döngüden artık korkmuyordu.

Facebook Yorumlar