Verilen hikaye unsurları Kişiler: Beril, Aras, Coşkun Bulduğumuz eşyayı sahibine ulaştırmalıyız Bir kalem kutusunun kaybolması

Verilen hikaye unsurları Kişiler: Beril, Aras, Coşkun Bulduğumuz eşyayı sahibine ulaştırmalıyız Bir kalem kutusunun kaybolması

Verilen hikaye unsurlarına uygun olarak duygu ve düşüncelerinizi anlatan bir hikaye yazınız.

Kişiler: Beril, Aras, Coşkun

Mekan: Okul bahçesi

Ana Düşünce: Bulduğumuz eşyayı sahibine ulaştırmalıyız.

Olay: Bir kalem kutusunun kaybolması

Kaybolan Kalem Kutu

Beril, Aras ve Çoşkun çok iyi arkadaşlardı her teneffüste birlikte top oynar, ip atlar, yakalamaca oynarlardı. Bu nedenle teneffüse çıkmayı iple çekerlerdi. Yine zil çaldı ve hızlıca bahçeye doğru koştular. Hemen Aras topunu çıkardı ve birlikte yakan top oynamaya başladılar. Bu sırada Beril toptan kaçarken ayağı bir şeye takıldı ve yere düştü. Beril acı içinde bileğini tutarken neye takıldığını anlamak için sağına soluna baktı. Bu sırada bir kalem kutusu gördü.

Beril:

-(Kızgın bir ses tonuyla) Bakın ayağım işte buna takılmış.

Aras:

–              Sanırım bunu birisi düşürmüş. Bence sahibini bulmalıyız belki içerisinde çok önemli eşyaları vardır.

Coşkun:

–              Evet bence de sahibini bulmalıyız. Herhangi bir şey bulduğumuzda onları sahiplerine vermek çok güzel bir davranıştır.

Beril:

–              İyi de sahibini nasıl bulacağız.

Coşkun:

–              Bence içerisine bakalım belki ismi yazıyordur. Eğer ismini herhangi bir şeye yazmışsa onu bulabiliriz.

Beril:

–              Ama insanların özel eşyalarını karıştırmamak gerekir.

Bu durum hepsinin biraz kafasını karıştırmıştı. Eşyasını kaybeden kişiyi bulmak istiyorlardı ama kalemliği kurcalamak yanlış bir davranıştı. Birkaç dakika kadar karasız kaldılar.

Aras:

–              Sanırım ne yapacağımız buldum. Bence nöbetçi öğretmene gitmeliyiz ve bulduğumuz kalemliği teslim etmeliyiz. Öğretmenimiz anons ederek sahibinin gelmesini sağlayabilir. Böylece bizde kalemliği açmak zorunda kalmayız.

Bu fikir hepsinin çok hoşuna gitti ve hemen Nöbetçi Öğretmeni buldular ve ona durumu izah ettiler.

Nöbetçi Öğretmen yaptıklarının çok güzel bir davranış olduğunu söyledi ve hepsine sarıldı. Nöbetçi öğretmen hemen bir anons yaptırdı ve kalemliğin sahibi hemen bulundu. Aynı zamanda mikrofondan kalemli bulan Beril, Aras ve Coşkun’a da teşekkür etti. Bu durum onları çok sevindirmişti. Bütün arkadaşları onları alkışladı.

 

 

Facebook Yorumlar