Küçük Prens’e bir mektup yazınız. Yetişkinlerin çocukları anlaması ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Küçük Prens’e bir mektup yazınız. Yetişkinlerin çocukları anlaması ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Küçük Prens’e bir mektup yazınız. Yetişkinlerin çocukları anlaması ile ilgili ne düşünüyorsunuz? bu etkinliğimizi yapalım

Küçük Prens’e Mektup

Sevgili Küçük Prens;

Söylediklerine kısmen katılıyorum, kısmen katılmıyorum. Evet bir arkadaşı tanımak için onun nereli olduğunu, kaç yaşında olduğu, kaç kardeşi olduğu, babasının kaç lira kazandığı önemli değildir. Çünkü arkadaşımızla vakit geçirirken onların nelerden hoşlanıp hoşlanmadığı hangi oyunları sevdiği önemlidir bizler için. Ama büyükler için diğer bilgilerde önemlidir çocuğu tanımak açısından. Babasının maaşı çok önemli olmasa da, bizim için önemli olmayan çok şey onlar için önemlidir. Çünkü büyüklerimiz bizim güvende olup olmadığımızı bilmek isterler.

Ev konusuna gelecek olursak, herkes için dış görünüş önemli olsa da bizler için daha önemlidir. Çünkü bizim para kazanmak gibi bir derdimiz yoktur. Oysa büyüklerin hayatı para kazanmakla geçer ve hayal kurmak yerine daha gerçekçi şeylere takılırlar. Hayal kurmak için vakitleri yoktur.

Kısacası Küçük Prens çocuklarla yetişkinlerin dünyası çok farklıdır. Bizim vaktimiz varken hayallerle dolu mutlu dünyamızda büyüklere kızmadan zamanımızı değerlendirelim. Büyüdüğümüzde de bu çocuklar bizi hiç anlamıyorlar diye yakınmayalım Herkes kendi dünyasında yaşasın.

 

Facebook Yorumlar