Warning: file(http://www.altinoktaonalti.com/catchmeifyoucan.txt): failed to open stream: HTTP request failed! in /home/guzelguzelsoz/public_html/wp-content/themes/modaportalplus/functions.php on line 37

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/guzelguzelsoz/public_html/wp-content/themes/modaportalplus/functions.php on line 39

BAĞNAZLIK İLE İLGİLİ SÖZLER

BAĞNAZLIK İLE İLGİLİ SÖZLER
GÜZEL SÖZLER 12 Temmuz 2017 316 defa okundu 0 yorum

Bağnazlıkla ilgili sözler sayfamızda bulunmaktadır. Ünlü düşünürlerin bağnazlık ve bağnazlar ile ilgili söylediği sözleri sizler için derledik. Siz de bağnazlar ile ilgili düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

BAĞNAZLIK İLE İLGİLİ SÖZLER

Dünyada iki tür insan vardır; bilinçli dogmatikler ve bilinçsiz dogmatikler. Her zaman bilinçsiz dogmatiklerin öbürlerinden çok daha bağnaz olduğunu görmüşümdür. Gilbert Keith Chesterton, İngiliz yazardır.

Bağnaz, gerçeği elinde sımsıkı tutmaya çalışır, ama o kadar sıkar ki öldürür. Rabindranath Tagore, Hint yazardır.

Hayal görmeyegörsün bağnazlar, Bir tarikata bir cennet kurarlar. John Keats, İngiliz şairdir.

Bir çağın sapkınlığı, bir sonraki çağın bağnazlığı olur. Helen Keller, Amerikalı pedagog ve aktivisttir.

Düşüncesini hiç değiştirmeyen insan durgun suya benzer, aklın sürüngenlerini yetiştirir. William Blake İngiliz ressam, şair ve mistik vizyonerdir.

Bağnazlar yaratmanın en şaşmaz yöntemi, öğretmeden inandırmaktır. Voltaire

Bekaretin bir erdem olduğunu düşünebilmiş olmak, insan aklının boş inançlarından biridir. François Marie Arouet, Fransız filozof ve yazardır.

Dar kafalılık, öküzler ve koyunlarda hoşgörüyle karşılanabilir; ama Shakespeare’le aynı türden olduğunu öne süren bir hayvanda utanç vericidir. Aldous Leonard Huxley. İngiliz yazardır.

Tek kitaplı insandan kork! Thomas Aquinas bilgi felsefesi, siyaset, metafizik ve ruhun ölümsüzlüğü hakkındaki yorumlarıyla skolastik düşünce biçimine yeni değerler katmış Dominik keşiş ve filozoftur.

Fanatiklik, amacınızın ne olduğunu unutmuşken çabanızı iki katma çıkarmaktır. George Santayana, İspanyol asıllı Amerikalı yazar, şair ve filozoftur.

Tüm genellemeler tehlikelidir, bu bile. Alexandre Dumas, Fransız yazardır.

Önyargı cehaletin çocuğudur. William Hazlitt, yazardır.

Facebook Yorumlar