Warning: file(http://www.altinoktaonalti.com/catchmeifyoucan.txt): failed to open stream: HTTP request failed! in /home/guzelguzelsoz/public_html/wp-content/themes/modaportalplus/functions.php on line 37

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/guzelguzelsoz/public_html/wp-content/themes/modaportalplus/functions.php on line 39

SUÇSUZLUKLA İLGİLİ SÖZLER

SUÇSUZLUKLA İLGİLİ SÖZLER
GÜZEL SÖZLER 20 Aralık 2016 716 defa okundu 0 yorum

SUÇSUZLUKLA İLGİLİ SÖZLER

Bu sayfada suçsuzluk ile ilgili sözler, suçsuzla ilgili sözler, suçsuz ile ilgili sözler, suçsuzlara sözler yer almaktadır.

 

Hepimiz için bir dünya vardır İyilikle kötülük, günahla suçsuzluk bu dünyanın içinde elele yürürler – Oscar Fingal O’Flahertie Wills Wilde, İrlandalı oyun yazarı, romancı, kısa öykücü ve şair.

 

Bir kırıldık, daha da kırılırız. Kimse dokunamaz bizim suçsuzluğumuza…  Cemal Süreya, Türk şair ve yazar.

 

Hükümetlerin en kötüsü, suçsuzu korkutandır. Beydeba, M.Ö. 1. yüzyılda yaşamış Hint bilge ve fabl yazarı.

 

Adalet haksız olana zulüm gibi gelir. Çünkü, her insan kendi gözünde suçsuzdur. Daniel Defoe, İngiliz yazar ve gazeteci.

 

Giderek uzaklaşıyor yüreğimden bildiğim en güzel kelimeler. Unutmaya mahkum edildi beynimin en hassas köşesinde. Senle yarın yok biliyorum, suçsuzluğumun suçunu çekiyorum.

 

İnsan tümüyle suçlu değildir çünkü tarihi o başlatmadı, ama tümüyle suçsuz da değildir çünkü tarihi sürdürdü. Albert Camus, Fransız yazar ve filozof.

 

Suçsuz insanların çoğunu, kendi suçlarından haberi olmayanlar cezalandırır. Cemil Sena Ongun Türk, felsefeci.

 

Ne mutludur suçsuz bakirenin dostlari! Unutulan dünyadan, dünya unuturken, Lekesiz Zihnin Sonsuz Gün İşiğini. Her dua kabul olunmuş ve her istek birakilmiş. Alexander Pope, 18’inci yüzyılın başlarındaki en büyük İngiliz şair.

 

Suçsuz insan yok, suçtaki sorumluluğu değişen insanlar var. Karl Stig-Erland “Stieg” Larsson, İsveçli bir gazeteci ve yazardır.

 

Suçlarının cezasını çekmeye razı olman seni bir suçsuza dönüştürmez; Ölmeye razı olman sana yaşama hakkı vermez. Amin Maalouf  kitaplarını Fransızca yazan Lübnanlı yazar.

 

Siz de yorumlarda suçsuzlukla ilgili sözler paylaşabilirsiniz.

 

Adaletle ilgili sözler için tıklayın.

 

SUÇSUZLUK İLE İLGİLİ SÖZLER

 

Facebook Yorumlar