Warning: file(http://www.altinoktaonalti.com/catchmeifyoucan.txt): failed to open stream: HTTP request failed! in /home/guzelguzelsoz/public_html/wp-content/themes/modaportalplus/functions.php on line 37

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/guzelguzelsoz/public_html/wp-content/themes/modaportalplus/functions.php on line 39

Acı patlıcanı kırağı çalmaz

Acı patlıcanı kırağı çalmaz

Acı patlıcanı kırağı çalmaz atasözünün anlamı

 

Gerçek anlam: İşe yaramayan, değeri olmayan kimselere bir şeyler olmaz. Olumsuzluklardan kolay kolay etkilenmezler. Çünkü böyle kişilerin ne bozulacak bir işleri ne de düzenleri vardır.

Yorum: Hayatta iyi olmayan kişilerin başına gelebilecek kötü durumlar onları etkilemez. Mevcut durumları zaten kötü olduğu için olabilecek durumlar onları daha kötü yapmaz.

Örnek verecek olursak müebbet hapis cezası almış insanlara yapacağınız hiçbir şey mevcut durumundan daha kötü olamayacağı için onları etkilemez.

Başka bir yorum: Hayatları boyunca birçok güçlükle, acıyla karşılaşmış kişiler daha büyük acılar karşısında daha dayanıklı daha dirayetli olurlar. Çektikleri acılarla daha da güçlenmiş olurlar ve başka acılar karşında hemen yıkılmazlar.

ZORLUK İLE İLGİLİ SÖZLER

Acı patlıcanı kırağı çalmaz ,le ilgili kompozisyon

Acı patlıcanı kırağı çalmaz atasözünün anlamı

Facebook Yorumlar